TRICHODERMA
biopreparat grzybowy dla roślin


TRICHODERMA to tradycyjny i naturalny preparat biologiczny zapobiegający infekcjom grzybowym powodującym różne choroby w uprawie roślin strączkowych, zbożowych, okopowych, oleistych i warzyw, a także w sadownictwie. Ogranicza występowanie grzybowych pochodzących od skażonej gleby i materiału siewnego. Działa na istniejące infekcje grzybowe występujące na roślinach. Preparaty zawierające zarodniki grzybów z rodzaju TRICHODERMA w zastosowaniu łącznym z bakteriami brodawkowymi NITRAZA żywe bakterie brodawkowe dają efekt synergii znacznie zwiększając plonowanie. Biopreparat posiada najwyższą koncentrację tych pożytecznych mikroorganizmów spośród produktów dostępnych na rynku, a przy tym bezkonkurencyjną cenę.

Produkt posiada świadectwo dopuszczenia do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG-PIB.

Biopreparat zawiera:


Opakowanie zawiera żywe mikroorganizmy:
Trichoderma spp. < 11-12 × 109 jtk/ml

Sposób użycia:


Produkty zawierające zarodniki i grzybnię grzybów z rodzaju Trichoderma np. T. atrobrunneum, T. koningii czy inne od wielu lat stosowane są w uprawach roślin strączkowych, zbożowych, okopowych, oleistych oraz warzyw.
Preparaty TRICHODERMA to przyjazne zarówno dla rolnika jak i środowiska naturalnego rozwiązanie, które zwiększa odporność roślin na choroby i szkodniki, braki w nawożeniu lub niesprzyjające warunki środowiska. TRICHODERMA wspomaga również przyswajanie składników odżywczych co wpływa na lepszy wzrost i rozwój roślin. Można mieszać go z innymi preparatami biologicznymi np: kwasy humusowe, bakterie brodawkowe, nawozy mikroelementowe, wyciągi z alg, itp.

Dawkowanie:


Aplikacja nalistna – maksymalna/zalecana dawka
jednorazowego zastosowania: 500-1000 ml/ha uprawy

pobierz kartę produktową

This will close in 20 seconds